Katina Falı

  • 28 Ekim 2013
  • 7.796 kez görüntülendi.
Katina Falı

Katina falı her ne kadar avrupa kökenli olarak biliniyorsa da, bazı rivayetlerde eski İzmir’de bu fala bakan falcılar olduğu belirtilmektedir. Genellikle aşk falı olarak bilinen katina falı, ilişki açılımları hakkında ipuçları vermektedir. Katina falı 65 adet katina kartından oluşan deste ile bakılır.

 

 

 

 

katina fali

İş Aşk Yaşam


 
Fal kartları üzerindeki kişiliklerin eski çağlarda yaşam sürdüğüne inanıldığı için, fal baktıracak olan kişinin aşk hayatında da etkili olacağına inanılır. Ancak bu fal türü diğer fal uygulamalarından daha farklıdır. Örneğin iskambil ve tarot falındaki gibi tek bir hikâyeden oluşmaz ve tek bir sonuca bağlanmaz. İskambil falında olduğu gibi kartların üzerilerindeki semboller ve rakamlar, açılımda iyi ya da kötü sonuç olarak belirtilmez. Muhakkak her açılımda seçilen kartın hikâyesi ile fal baktıran kişinin hikâyesinin kesişen bir noktası vardır.

 

İslam dini öncesinde Bizans dönemi ve daha öncesinde İzmir’de falcılar tarafından bakılan katina falı, fal baktıran kişinin aşk hayatının geleceği hakkında bilgi vermek ve olası olumsuzlukların önüne geçmek için uygulandığı bilinmektedir. Bu yüzden günümüzde birçok fal çeşidinin önüne geçen bu fal türünün, her geçen gün çevresindeki meraklı kalabalığın sayısı artmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ